Search

Advanced Search
Nenad Bach - Editor in Chief

Sponsored Ads
 »  Home  »  Awards  »  (H) Hrvatske kuglacice na ledu osvojile su zlatno odlicje
(H) Hrvatske kuglacice na ledu osvojile su zlatno odlicje
By Nenad N. Bach | Published  03/20/2006 | Awards | Unrated

KUGLANJE NA LEDU, OTVORENO EP:

HRVATSKE KUGLACICE OSVOJILE PRVO MJESTO

10.03.2006

Hrvatske kuglačice na ledu osvojile su zlatno odličje na Otvorenome prvenstvu Europe u kuglanju na ledu, koje se odrzalo u zagrebačkome Domu sportova. To je prva zenska medalja za ovaj u nas mladi i nedovoljno poznati sport, do koje su nase kuglačice dosle na najuvjerliviji mogući način sa
omjerom 20:0. Do zlatne medalje hrvatske su reprezentativke svladale po dva puta kuglačice Madjarske, Kanade, Finske, Rusije i Kenije i tako izborile da se sljedeće godine na EP-u u Poljskoj natječu u elitnom A razredu.

Srebro su osvojile Madjarice s omjertom (12:8), broncu Kanadjanke s istim omjerom (12:8), a zatim slijede Finska (10:10), Rusija (4:16) i Kenija (2:18). Nasi seniori nisu obranili broncu u momčadskome dijelu natjecanja u B skupini. Nakon sto su dobili Poljsku i Izrael u drugome krugu su
izgubili od Rusije, Kenije, Finske, Spanjolske, Danske i Brazila te su na kraju osvojili sesto mjesto s omjerom 14:18. Zlatnu medalju osvojili su Rusi (28:4), drugi su bili Danci (26:6), a treći Poljaci (18:14).